);
prezenty dla dziecka w każdym wieku - czas i uwaga
Codziennie i od święta,  Jak rodzic rodzicowi

Prezenty dla dziecka w każdym wieku

 
 

Prezenty dla dziecka w wieku… i tu liczba i konkretne propozycje. Takie wpisy można spotkać na każdym kroku i są bardzo chętnie czytane. Mają być inspiracją i wsparciem, tak by ofiarować coś naprawdę wyjątkowego. Dlatego ja również chcę się dołączyć do grona takich podpowiadaczy prezentowych. Ale pójdę o krok dalej, ponieważ mam dla was dwa prezenty dla dziecka w każdym wieku, każdej płci i o dowolnym charakterze i upodobaniach! Serio!

Aleks
Odkąd Aleks gdy miał 4 lata kochał samochody i wszelkie inne pojazdy. Lubił też Gwiezdne Wojny, a szczególnie robota BB8. Chętnie robił zadania plastyczne: wyklejał, wydzierał, rysował po śladzie i lepił z plasteliny. Lubił też przeglądać książki i czytać pierwsze. Słowa. Do tego uwielbiał czekoladę, nawet gorzką. Jakie prezenty dla dziecka o takich upodobaniach wybrać?
Zuzia
Zuzia mając niecałe 7 lat kochała lalki dzidziusie i wszystko co związane z bobasami – łóżeczka, wózki, butelki, pieluszki itp. Świetnie czytałs i pisała. Lubiła historie o smokach, czarodziejach i zwierzątkach. Bardzo chętnie rozwiązywała zagadki logiczne i matematyczne, a także lubiła gry pamięciowe. Ze słodyczy chyba najbardziej lubi ogórki kiszone;). Nie trudno o prezent, prawda?
Asia
Asia w wieku 10 lat chętnie bawiła się lalkami typu Barbie, ale nie różowymi. Lubiła też wampiry i potwory, a zwłaszcza smoki! Oprócz tego cierpliwie układała klocki lego. Dlatego miała zamek smoków i rycerzy. Lubiła rysować i była w tym dobra. Bardzo lubiła krówki.
 
Mam troje dzieci i każde jest inne. Każde ma inne zainteresowania i każdemu co innego się podoba. Pewnie też tak macie? Czy jest więc możliwe, żeby znaleźć taki prezent dla dziecka, który zadowoli każde z nich? Trudne? A co wy na dwa prezenty? Czy to może się udać?
Ależ może! Co więcej te prezenty będą idealne i dla waszych dzieci! Tak dla każdego z nich! Naprawdę! Nie wierzycie? To patrzcie:
 

Prezenty dla dziecka nr 1: UWAGA

Każde dziecko od urodzenia krzyczy (najpierw dosłownie, a potem w przenośni) o naszą uwagę! W związku z tym chce, by mama na nie popatrzyła, a tata zobaczył co właśnie robi. Najdroższe i najwspanialsze ozdoby choinkowe nie zastąpią 2 sekund zachwytu nad zrobionym w szkole koślawym łańcuchem. Również wspaniały nowy tablet, czy inny drogi prezent dla dziecka, nie jest wart więcej niż 5 minut rozmowy o zainteresowaniach, czy po prostu o głupotach. Żadne cudowne zabawki nie są tak ważne jak twoje spojrzenie, gesty, słowa, zainteresowanie.
 

Prezent dla dziecka nr 2: CZAS

Tak dużo pracujemy, by dać naszym dzieciom to, co najlepsze nie zdając sobie sprawy, że właśnie w ten sposób zabieramy im to, co najważniejsze. Może warto się zatrzymać i pomyśleć. Czy trzeba tak dużo być osobno? Da się może odpuścić jakiś dyżur, jakieś nadgodziny, jakąś pracę w domu. Być może nie są potrzebne te wszystkie dodatkowe zajęcia? Piłka, basen, języki, taniec… Wszystko bez nas. Może niepotrzebny jest ten komputer, telefon, lalka, co wszystko umie, oprócz kochania? Czy kolonia musi być najlepsza,  buty najdroższe? A może lepiej zagrać w planszówkę, poczytać razem, pójść na spacer, po prostu być razem? Tego nie da się kupić, tego nie można mieć, to trzeba dać. To jest największy skarb.
Dzieci wiedzą co dla nich dobre
Moje dzieci już dawno odkryły tajemnicę najwspanialszych prezentów. Wolą pójść z mamą do kina, albo z tatą na basen niż dostać inne prezenty dla dziecka – nawet najdroższe. Chcą być z nami. Chcą być razem w piątkę i chcą być sam na sam z każdym z nas.  Kiedy robiłeś coś fajnego razem z całą rodziną? No to może wcale nie tak dawno. Ale kiedy robiłeś coś fajnego sam na sam z każdym ze swoich dzieci? Mamy pewnie częściej, a ojcowie? Hmm.. Warto o to zadbać ponieważ to zbliża i daje szczęście. Zapytajcie swoich dzieci.
 
Jak my to robimy
Dlatego choć moje dzieci dostją „od Mikołaja” i potem „od Aniołka” zabawki i inne wymarzone przedmioty, mamy inne prezenty dla dziecka na ten wspaniały czas. Razem upieczemy pierniki, a następnie je ozdobimy. Później razem pomalujemy piękne bombki dla rodziny i zrobimy niezwykły łańcuch choinkowy. Z każdym z osobna, każde z nas spędza co kwartał kilka godzin w jakimś fajnym, dopasowanym do jego zainteresowań dziecka miejscu. Dlatego to będzie cudowny okres Bożego Narodzenia – dzięki temu nasze Święta potrwają dłużej i będą niezapomniane:).  Polecam takie prezenty! 

 

O tym jak było w poprzednich latach na naszych wyjściach poczytacie np. tutaj: Sam na sam – dzisiaj czas dla ciebie mam!
 

 

7 komentarzy

Dodaj komentarz