);
Na papierze i nie tylko

Mamy dla mamy. Książka inna niż wszystkie!

Zwykła książka dla mam? Zwyczajny poradnik dla rodziców? Nie! Coś czego jeszcze nie było! I wiecie co? JA SAMA POPEŁNIŁAM W NIEJ ROZDZIAŁ O ADOPCJI! 
Mamy dla mamy to właśnie to! Ma dwa tomy, jeden dotyczący ciąży, a drugi rodzicielstwa. I właśnie tam jest mój rozdział:) 
Jak on tam trafił? To była tak: Jakoś pod koniec zeszłego roku trafiłam na FB na inicjatywę „Mamy piszą książkę”. Zainteresowało mnie to bardzo i dołączyłam do grupy pod tą sama nazwą. Okazało się, że inicjatywa jest super! Matki (i jeden tata;)) pisały rozdziały na tematy, w których czuły się dobrze, ale najpierw każdy z nich był przegadany na grupie przez nas wszystkie! Nieźle co?
Tematu adopcji nie było początkowo w planach. Ale, gdy tylko zasugerowałam, ze warto byłoby i taki umieścić, od razu spotkałam się z entuzjazmem i poparciem tego pomysłu. I tak napisałam rozdział dla tych, którzy mają dziecko nie z krwi, a z duszy i serca i zastanawiają się co dalej! Czy to co dzieje się w ich domu jest normalne? Czy sobie poradzą? Czy trzeba szukać pomocy? Jak się zachować? 
Mam troje cudownych adoptusiów, które nieźle dały mi popalić przez pierwsze pół roku;). Zaprezentowały większość możliwych postaw dzieci w tej sytuacji! I co? I daliśmy radę! Dlatego teraz dzielę się krótko tym co dziać się może i jak sobie z tym poradziliśmy. 
Z resztą prawie cała reszta książki też przyda się rodzicom adopcyjnym. Bo dzieci, jakąkolwiek droga nie trafiłyby do naszej rodziny, to są po prostu dzieci!
W tej książce mamy dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i opierają się też na źródłach naukowych. Tworzenie tej książki to była niesamowita przygoda! I myślę, że będzie ją też jej czytanie! 
Sami zobaczcie: Mamy dla mamy film
Ale to nie koniec! Do książki dodatkowo (lub osobno) można dokupić piękną ekologiczną torbę! I zgadnijcie kto wymyślił hasło na niej napisane;)  Tak, to ja! Podoba Wam się? Bo mi bardzo! 
Dla rodziców niemowląt tylko teraz w przedsprzedaży dołączono w gratisie ebook z pomysłami na rozwijające zabawy, które dodatkowo wspomagają budowanie więzi! 
Projekt ten jest częściowo charytatywny. My mamy piszące rozdziały nie pobieramy z tej książki korzyści materialnych, robimy to bezinteresownie, by podzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem. Część zysków z książki przekazana będzie na cele dobroczynne. Jeśli chcecie się dowiedzieć jakie to zapraszam do śledzenia profilu książki na FB: Mamy dla mamy.pl
Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o naszym projekcie i/lub zamówić książkę w przedsprzedaży to zapraszam na stronę: Mamy dla mamy
Każdy z tomów można zamówić osobno. Podobnie torbę. Książki są dostępne również w postaci e-booków. 
To wy się zastanówcie, a je powoli szykuję się na premierę! 🙂

3 komentarze

Dodaj komentarz