);
Co o tym myślę?

Bloger idzie do szkoły – Blog Matters 2017

Pierwszy raz uczestniczyłam w spotkaniu blogerów. Bywałam wielokrotnie na wielu zjazdach i spotkaniach branży medycznej, ale mimo wszystko czułam początkowo trochę nieswojo. Bardzo szybko jednak poczułam się jak wśród swoich! Gdy tylko trafiłam na właściwe piętro w Hotelu Unitral w Mielnie przywitały mnie uśmiechnięte organizatorki i stół z kawą (och jak ja jej potrzebowałam po 6h snów w ciągu ostatnich dwóch dób..) i słodkościami. Po wpisaniu się na listę obiadową, zostałam obdarowana mnóstwem prezentów od sponsorów! Największa przyjemność sprawiły mi książki:). Znalazłam dla siebie ciekawe kryminały. Do tego wspaniałe kosmetyki i wiele innych drobiazgów. Można się było poczuć docenionym! 
Monika Kilijańska, www.konfabula.pl, oraz Milena Czupryniak www.cytryniaki.blogspot.pl wykazały się niezwykłymi umiejętnościami organizacyjnymi, by dopiąć wszystko na ostatni guzik. Podobnie ich niezwykła charyzma i umiejętności w zakresie PR pozwoliły pozyskać wielu sponsorów, tak by maksymalnie umilić nam czas tam spędzony! Na końcu podaję listę linków do nich, może ktoś z was akurat szuka nowych fajnych kosmetyków, opakowań czy usług?
A teraz o spotkaniu! Lubię się uczyć i wiele oczekiwałam po tej konferencji. Nie zawiodłam się! Pierwszego dnia nauczyłam się, że blogując wypada mieć blogowego Instagrama:), którego niezwłocznie założyłam;). I od razu dowiedziałam się jak robić fajne fotki martwej natury, tak by nie było nudno i by każdy zobaczył w nich to co chciałam przekazać. Na koniec dnia mogliśmy sprawdzić, jak nam to wychodzi w praktyce, bo były warsztaty. Efekt to np. dzisiejsze zdjęcie główne – podoba się?
Dowiedziałam się też wiele o tym dla kogo i co można pisać, by nie tylko dzielić się swoja pasją, ale trochę zarobić. Póki co mam pracę i blog jest dla mnie czymś ekstra, a co za tym idzie angażuję się w niego jeszcze bardziej, bo robię to, bo chcę, a nie bo muszę;). Ale dobrze wiedzieć, jakie są opcje.
Bardzo ciekawy był też wykład o tym jak napisać książkę, by się podobała. Jak się tak zastanowiłam to faktycznie większość bestsellerów na tym planie jest stworzona;). Tylko nie moje kryminały.. ale to już inna bajka. 
Na drugi dzień, było równie ciekawie. Najpierw dowiedziałam się jak można tworzyć i sprzedawać produkty elektroniczne – kursy, ebooki itp. Później stało się dla mnie coś niezwykłego. Wspaniała prelegentka opowiadało o wydawaniu książek. Przedstawiała fakty, ale w sposób niezwykle zachęcający i ekscytujący. Już od dawna tlił mi się w głowie pomysł napisania o naszych przygodach.. tak w sposób fabularny, jak powieść. Co wy na to? Czytalibyście? Warto spróbować? 
Na kolejnym wykładzie z ćwiczeniami nauczyłam się wiele – jak rozmieszczać elementy grafiki, dobierać kolory i czcionki, by były one miłe dla oka i przekazywały takie informacje i emocje, na których mi zależy. Od razu pomyślałam o moim naprędce (z musu) narysowanym logo i pomyślałam, że muszę je przeplanować i zmienić, ale na spokojnie:). 
Wykład o wykorzystywaniu mediów społecznościowych też był niezwykle przydatny. W końcu dowiedziałam się co warto, a czego nie warto robić, by dotrzeć do jak największej liczby osób, którym moje bazgroły mogą przypaść do gustu;). 
Cały czas, gdy ja byłam na spotkaniu moje dzieci spędzały z tatą w Mielnie. I wiecie co? Świetnie sobie radzili! Spacerowali, obskakiwali wszystkie place zabaw i mini siłownie, grali w ogromne szachy. Co prawda żywili się parówkami, bananami i lodami;), ale mieli się świetnie i też byli zadowoleni z wyprawy. Popołudniu, dzięki uprzejmości właścicieli Hotelu Unitral mogliśmy całą rodzinką poszaleć na basenie:). 
Było bardzo warto tam pojechać! Poznać niezwykłych ludzi, którzy potrafią dzielić się pasją. Spędzić miło czas i porozmawiać o wszystkim co nam przyszło do głowy. Nauczyć się wiele w sposób nie tylko łatwy, ale i przyjemny. Wiem, że jeszcze nie raz wezmę udział w tego typu spotkaniach!  

Sponsorzy i patroni medialni Blog Matters 2017:


Autorzy: Anna Sakowicz, Halina Socha, Magdalena Giedrojć, Marcin Cieślik.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *