);
Codziennie i od święta

Czas wolny – cz. I pomysły na niepogodę

Ali, lat 3 „Nagini” – wyklejanka z papieru kolorowego
Kiedy zimno i pada na polu dzieci mogą się nudzić… Owszem trochę się pobawią ze sobą, trochę pookładają klocki czy puzzle..potem można zagrać w planszówkę. Ale jest moment gdy już wie wszystko znudzi… poza tym my nadal musimy zrobić swoje… np. obiad. Najstarsza córka musi odrobić lekcja..a młodsze właśnie z nudów bawią się w berka drąc się niemiłosiernie.. wtedy, a czasem dla samej przyjemności i jednocześnie dla dobra rozwoju dzieci wymyślam najrozmaitsze prace „plastyczne”. Część to spontaniczne pomysły. Ale widzę u siebie już taki instynkt.. widzę jarzębinę czy fajne liście – już w głowie jesienny obrazek, koleżanka wyrzucała czasopisma o ogrodach – zabrałam, w głowie kwietna łąka (tylko bristol kupię)… Nawet mały Ali chętnie się angażuje i nie ma drugiej tak dokładnej istotki,gdy z wypiekami na twarzy wykleja… Przedstawiam wam część naszych prac – dużo dostała babcia;). Może i was zainspirują! 
Ali lat 3, „Autiko” – wyklejanka z dartej bibuły, bez bicia się przyznam, że pomogłam przy promieniach, resztę wykleił sam.
Zuzia wówczas 3,5 roku, „Harry Potter na miotle” – pastele olejowe
Od prawej Asia (7), Zuzia (4,5) i Ali (niecałe 3) maski karnawałowe. Asia całość sama – jej maska wygrała szkolny konkurs, Zuzia jeden wykrój ja zrobiłam, ona drugi (są 2 warstwy tektury) i pomogłam okleić. Alusiowi wycięłam i okleiłam bibułą, ale sam ozdabiał i malował. 
Ali (3) „Ślimak” – wyklejanka z kulek z plasteliny, ja robiłam kulki, on przyklejał. 
Pierniki bożonarodzeniowe – wszystkie dzieci wycinały po kolei foremkami, ja smarowałam lukrem i czekoladą, one zdobiły. 
Zuzia (4) – bombka choinkowa malowana – jeden dzień całość na czerwono, drugi dzień wzory. Bombka ta wygrała 2 Gdański Konkurs Plastyczny „Świąteczna bombka” wśród 3 i 4 latków – najlepsza z 173 prac.  
Asia (prawie 7) praca na konkurs dla klas 1-3″Jesienne cudaki” – wyróżnienie, jedyna nagroda dla pierwszoklasisty (a ile było zabawy w czasie zbierania potrzebnych elementów na jesiennych spacerach;)) 
Zuzia (4) praca na konkurs „Cuda z ziemniaka” – zrobiona pieczątkami z ziemniaka, włosy to łupiny. 
Zuzia (3,5) „Pani wiosna” akwarele
Babeczki dziewczynek (wówczas 5,5 i 3) – mieszały same ciasto i nakładały do foremek, ja nakładałam czekoladę, one zdobiły (oprócz tej podpisanej;) – mama też musiała coś ozdobić)
Mam nadzieję, że się wam podoba. Było tego znacznie więcej.. po takiej zabawie dzieci są uśmiechnięte, dumne i zadowolone długo…a co za tym idzie o niebo grzeczniejsze! A dla mnie to najprzyjemniej spędzony czas… 

2 komentarze

  • K.

    Cudo! Wspaniałe prace! I Ekstra pomysły!!! Gratuluję!!! Ali chyba ma szczególne zdolności manualne, jak w wieku 3 lat tak staranne pracę wykonywał, bez wychodzenia za linię. Mega.
    Wczoraj natrafiłam na Twojego bloga i czytam od pierwszego wpisu 🙂 Wiele cennych informacji, bardzo wiele. Pozdrawiam serdecznie! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *